بهترین فایروال های نسل بعدی NGFW سال 2021

فایروال های NGWF

انواع مختلفی از بدافزارها وجود دارد که این روزها فایروال می تواند از شبکه در برابر آنها محافظت کند ، از جمله باج افزارها ، ویروس ها ، کرم ها ، تروجان ها و سایر موارد.
فایروال های نسل بعدی ( فایروال NGFW ) نه تنها بدافزارها را قبل از ورود به شبکه شناسایی می کنند بلکه از ورود آن ها نیز جلوگیری می کنند. NGFW می تواند به سرعت حملات را شناسایی و با مقابله کند. با پیچیده تر شدن حملات سایبری ، فایروال های نسل بعدی همچنان اجزای اساسی راه کارهای امنیتی هر سازمانی هستند ، خواه در یک مرکز داده ، شبکه یا ابر باشید.
مروری بر فایروال های نسل بعدی و قابلیت های آنها یکی از گام هایی است که باید برای بهبود چشمگیر امنیت یک سازمان برداشته شود. حملات سایبری و روش های پیشرفته هک ، این روزها نه تنها بنگاه های اقتصادی را به دنبال تهیه دیوار آتش های نسل بعدی سوق می دهد ، بلکه فروشندگان فایروال های نسل بعدی را نیز برای بهینه سازی و بروزرسانی راه حل های خود سوق می دهند. پیش بینی می شود بازار جهانی نسل بعدی فایروال تا سال 2023 رشد 4.69 میلیارد پوندی داشته باشد. این بزرگترین بازار محصولات امنیتی IT است و همچنان سالانه حدود 8 درصد رشد می کند.
شناسایی ایمیل های مخرب ، حملات فیشینگ و سایر تهدیدهای پنهان در محتوا دشوار است. خوشبختانه ، بسیاری از فایروال های نسل بعدی توانایی جلوگیری از تهدید را دارند که مدیران امنیت به دنبال آن هستند.

قابلت هایی که یک فایروال نسل بعدی بایستی داشته باشد

همانطور که گفته شد ، ویژگی های ارائه شده توسط بهترین فایروالهای NGFW شامل موارد زیر می باشد:
سیستم تشخیص نفوذ
سیستم جلوگیری از نفوذ
پراکسی وب
فیلتر کردن URL
قابلت های WAF
نسخه های مجازی که می توانند در فضای ابری مستقر شوند. (این علاوه بر ویژگی های SASE است)

برای مقایسه فایروال های نسل بعدی NGFW، بررسی موارد زیر بسیار مهم است:
کارایی
قابلیت های یکپارچه سازی با سایر محصول امنیتی
سهولت نصب و استفاده و کاربر پسند بودن
اثربخشی در جلوگیری از تهدیدها
ویژگی هایی مانند محافظت از فضاهای ابری
قیمت

5 برند از بهترین فایروال های نسل بعدی (NGWF)

Cisco Firepower

سیسکو سالهاست که در دنیای فایروال های NGFW یک بازیگر قدرتمند است و درسه ماهه سوم 2020 دوباره به عنوان یک رهبر در Forrester Wave در نظر گرفته شده است. فایروال های Firepower در بسیاری از فاکتورهای مختلف از جمله تنوع محصولات و انطباق با مراکز داده در دسترس هستند . همچنین ، فایروال های Firepower به عنوان فایروال مجازی نیز در دسترس هستند تا امنیت را در محیط های ابری خصوصی و یا عمومی امکان پذیر کنند.

راه کارهای SD-WAN در برابر حملات عمدتا تحت وب ، از تهدیدات محافظت می کند. این راه حل که با استفاده از امنیت ابری با Cisco Umbrella یا با قابلیت داخلی روتر ارائه می شود ، پایه و اساس ساختاری مبتنی بر لبه دسترسی امن (SASE) را برای شرکت ها ایجاد می کند.

Cisco Umbrella صرف نظر از اینکه کاربر منبع در کجا قرار دارد دسترسی ایمن را فراهم می کند. Cisco Umbrella خواه در دفتر باشد ، در خانه یا هرجایی، وضعیت امنیتی یکسانی را برای همه سناریوها فراهم می کند. Cisco Umbrella امنیت لایه DNS را با درگاه امن وب برای ارتباطات مشتری به سرور ترکیب می کند. CASB و فایروال تحویل داده شده توسط ابر (CDFW) امنیت را از سمت سرور فراهم می کنند.

مجموعه امنیتی Cisco همچنین در قسمت Secure Endpoint با AMP برای Endpoints توسعه پیدا کرده است. این راه کار تشخیص و پاسخ Endpoint (EDR) با محصولات دیگر مجموعه امنیتی سیسکو ادغام شده و یک وضعیت روشن از وضعیت فعلی امنیت را نشان می دهد. هر حادثه امنیتی در شبکه یا Endpoint را نه تنها می توان در Endpoint بلکه در نقاط لبه شبکه و هر جای شبکه تشخیص داد. بنابراین راه حل سیسکو یک راه حل جامع پیروی از استراتژی “Best of Suite” است.

Fortinet FortiGate

FortiGate برای یازدهمین بار در Magic Quadrant for Network Firewalls به عنوان قدرتمند ترین فایروال NGWF شناخته شده است. با ادغام امنیت و قابلیت SD-WAN وایجاد یک UTM قدرتمند، Fortinet ضمن کمک به کاهش هزینه ها ، پیچیدگی مدیریت دیوار آتش را نیز به حداقل می رساند.
سری FortiGate 60 یکی از بهترین فروش های فایروال های نسل بعدی در بازار است. فایروال های FortiGate ازعملکردی بالا برای بهبود امنیت شبکه برخوردار هستند. علاوه بر قابلیت های پیشگیری و شناسایی تهدیدهای شناخته شده و ناشناخته با استفاده از هوش تهدید، FortiGate همچنین ویژگی های Cloud Security مانند یکپارچه سازی برای محیط های چند ابری (پشتیبانی از 7 ارائه دهنده خدمات برتر زیرساخت) را دارا می باشد. از دیگر قابلیت های آن میتوان به WAN Edge برای شعبات سازمانی، محافظت در برابر بدافزار، Exploit ها و وب سایت های مخرب در هر دو ترافیک رمزگذاری شده و رمزگذاری نشده را نام برد.
کمپانی Fortinet اخیراً FortiGate 80F را که یک NGFW با SD-WAN است ، معرفی کرد. با این نسخه، Fortinet نسل جدیدی از این خط تولید را ارائه می دهد که شامل یکی از ویژگی های ابتکاری جدید آنها است: راه حل کامل SD-WAN و NGFW به وسیله پردازشگر امنیتی جدید SOC4.
Fortinet همواره به دنبال نوآوری است و به مشتریان امکان دسترسی به ابزارهای امنیتی پیشرفته ای را می دهد که برای موفقیت در تجارت دیجیتال نیاز دارند. فایروال های نسل بعدی Fortinet با ترکیب قابلیت های سنتی دیوار آتش یعنی Firewall-VPN با سیستم پیشگیری از از نفوذ (IPS) ، WAF و ضد بدافزار تجهیزاتی با عملکرد بسیار بالا ایجاد کرده است. لازم به ذکر است Fortinet بستری را برای امنیت End-to-End را در شبکه شما فراهم می کند.

Palo Alto Networks سری PA

Juniper Networks فایروال های سری SRX

Check Point Advanced Threat Protection

 

بیشتر با سدید آشنا شوید:

تست نفوذ وب

تست نفوذ شبکه

پشتیبان گیری داده

امن سازی شبکه و زیرساخت

 

 

 

منبع

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.